IM

Isten megtapasztalása
H. T. Blackaby és C. V. King 


  1. Isten mindig munkálkodik körülötted
  2. Isten folyamatos szeretetkapcsolatra törekszik veled, amely valóságos és személyes
  3. Isten meghív, hogy csatlakozz az Ő munkájához
  4. Isten szól hozzád a Szentlélek által a Biblián keresztül, az imádságban, a körülmények által és a gyülekezet által, hogy felfedje önmagát, szándékait és útjait
  5. Isten meghívása a Vele való munkálkodásra mindig hit-krízisbe vezet, amely hitet és tettet kíván
  6. Életedben komoly változásokra van szükség ahhoz, hogy igazodj Istenhez, amikor Ő cselekszik
  7. Megismered Istent tapasztalatból, amint engedelmeskedsz neki, és Ő véghezviszi munkáját rajtad keresztül

Egyéb válogatott okosságok a könyvből:
  • Nem az a dolgom, hogy parancsokat kapjak, aztán nekilássak végrehajtani őket, hanem hogy legyek formálható, Isten kezében (fazekas - agyag)
  • Maradjak veszteg. Ismerjem meg Istent. Hagyjam, hogy szeressen és kinyilatkoztassa magát, amint rajtam keresztül működik.
  • "A világ még nem látott olyat, amit Isten megtehet azzal, azon keresztül, és abban az emberben, aki teljesen és maradék nélkül neki szenteli magát." (Henry Valrey)
  • Ha gyengének, kevésnek, átlagosnak érzed magad, akkor vagy leginkább olyan anyag, amelyen keresztül Isten munkálkodni tud.
  • Ha nem hódolunk meg Istennek, Ő engedi, hogy a saját elgondolásainkat kövessük. De így soha nem tapasztaljuk meg Őt.
  • Isten nagyon jól tudja, hogy én képtelen vagyok megtenni, mit ő kér! De Ő maga akarja azt megtenni - rajtam keresztül.
  • Az Istennek való bensőséges kapcsoalt nélkül nem fogom felismerni az Ő hangját.
  • isten a kisebb feladatokon keresztül csiszolja a jellemet.
  • Elsősorban nem a múltam, hanem a jövőm formál.

  • Isten szeretet. Az Ő akarata mindig a legjobb.
  • Isten mindent tud. Utasításai mindig helyesek.
  • Isten mindenható. Képessé tesz engem akaratának megtételére.
  • Amikor szeretem Őt, akkor nem okoz problémát a neki való engedelmesség.
  • Megtartom azt az időt, amikor egyedül vagyok Istennel, de nem azért, hogy legyen kapcsolatom Vele, hanem mert megvan a kapcsolatom Vele.
  • Mindig Isten kezdeményez - én csak válaszolok.
Felismerni Isten hangját...
Hogyan tanulta meg felismerni Isten hangját Müller György?
  1. Szívem olyan állapotba kerüljön, hogy ne a saját akaratom leygen benne egy adott ügyben. (A problémák 90%-a itt kezdődik!!!)
  2. Nem haygom, hogy az eredmény érzésektől vagy benyomásoktól függjön.
  3. A Léleknek és az Igének egyaránt teret adni
  4. Számításba venni a gondviselés-szerű körülményeket
  5. Imádságban kérni Istent, hogy fedje fel pontosan akaratát
  6. Ha elmém így megbékél és így is marad 2-3 könyörgés után is, akkor aszerint megyek tovább.
Felismerni Isten működését
  • Imádság: Azért kell imádkoznom, mert Isten az imádságom közben valamit akar tenni velem és általam. Amikor imádkozom, a Szentlélek már tudja, mit készített nekem az Atya, és rá akar hangolni, hogy vágyjam arra.
imádság: azonnal számolni Isten tevékenységével: a történéseket hozzam összefüggésbe az imádsággal. Mikor imádkozom, eszembe sem jut, hogy Isten nem fog válaszolni!
  • Figyeld mit tesz Isten most: keresd az összefüggést imáid és az azt követő esemény között
  • Légy készen bármilyen igazodásra.
Imádni Istent
áldjad nevét, hívd segítségül nevét, hirdest n, féld n, adj hálát neki, dicsőítsd n, adj tiszteletet neki, reménykedj benne, ismerd meg nevét, emeld fel kezedet, szeresd, magasztald, örvendezz neki, emlékezz nevére, keresd, énekelj neki, bízz benne, gyönyörködj benne ...

(Nehéz) körülmények Isten hallgatása: okok: bűn, vagy valami nagyobbat akar kijelenteni magáról Körülmények: Amikor valami rossz történik:
  • Menj oda Istenhez, és kérd, hogy Ő mutassa meg neked a körülményekre vonatkozó távlati tervét: "Mit akarsz elérni bennem ezzel a megtapasztalással, amihez igazodnom kell?" (vö: mélységben: KIÁLTS)
  • Ne a körülményekből kiindulva próbáld megérteni, hogy milyen Isten. Tudatosítsd magadban, hogy Isten a kereszten örökre kimutatta abszolút szeretetét irántad. Ez a szeretet soha nem változik meg.
  • Az ilyen esetekben is ismerd el Isten szeretetét és szuverenitását, és csüngj azon, hogy megtartó szeretetével nézi, amint átmész a helyzeten.
  • Sosem ismered meg egy helyzet igazságát, amíg azt nem Jézustól hallod.
    A hit-krízis


    Isten azt akarja, hogy Tőle függjünk, ne egy módszertől vagy programtól. Ha a hit-krízisben nem döntök úgy, hogy Istenre hagyatkozok, hiába minden!

    Mennyi hitet követel tőlem Isten, hogy megtehesse rajtam keresztül azt, ami emberileg lehetetlen? "mint egy mustármag!"

    Azt gondoljuk, hogy saját erőnkből kell elvégezni a feladatot. Ez önközpontúság! Nem kell képesnek lennünk a feladat teljesítésére! Mégpedig azért, mert ezáltal ismerem meg és tapasztalom meg én és a világ Istent!!!


    Amit Isten meghívására válaszolok, az jelzi, mit hiszek Róla. A tettemen keresztül mutatkozik meg a hitem.

    Igazodás Istenhez


    Nem tudsz egyszerre ott maradni, ahol vagy, meg az Istennek is járni.


    Az igazodás fajtái:
    körülményekben
    kapcsolataimban
    gondolkodásmódomban
    odaszánásomban
    tevékenységeimben
    hitbeli felfogásomban


    Engedelmesség: Isten az Úr, és annyiszor félbeszakíthat, ahányszor csak akar.

    •  Az igazodás megköveteli, hogy feladd azt, hogy saját képességeiddel, ajándékaiddal, kényed-kedved szerint, és saját céljaiddal tégy valamit Istenért.. Ehelyett teljesen Istentől kell függnöd: az Ő munkáján és erőforrásain!!!
    • "Az" sohasem működik. "Ő" működik. Isten szándékainak megvalósításában sohasem a módszer a kulcs, hanem a Vele való kapcsolat.
    Várj az Úrra

     "Hallgasd meg szavamat reggel, Uram, reggel eléd készülök, és várlak." Zsolt 5:4


    •  Az igazodás megköveteli, hogy feladd azt, hogy saját képességeiddel, ajándékaiddal, kényed-kedved szerint, és saját céljaiddal tégy valamit Istenért.. Ehelyett teljesen Istentől kell függnöd: az Ő munkáján és erőforrásain!!!
    • "Az" sohasem működik. "Ő" működik. Isten szándékainak megvalósításában sohasem a módszer a kulcs, hanem a Vele való kapcsolat.

    A várakozás nem egyenlő a passzivitással! Miközben vársz Rá, szenvedélyesen fogsz imádkozni, hogy megismerd az Ő akaratát, szándékait, és útjait. Figyelni fogod a körülményeket, és kéred Istent, hogy értelmezze azokat, kinyilvánítva számodra az Ő távlatát. Megosztod más hívőkkel, megtudva, hogy nekik mit mondott Isten.
    Miközben vársz, teszed azt, amit legutoljára mondott neked Isten. A várakozásban áthelyezed a felelősséget Istenre - akire igazán tartozik!


    Aztán amikor Isten egy meghatározott vezetést ad, napok és hetek alatt többet fog rajtam keresztül cselekedni, mint amit én évekig próbáltam tenni érte. Mindig megéri Őrá várni. (Kairosz)

    Engedelmesség


    Vannak olyan dolgok, amiket csak az imádság mozdít el. Isten gyakran megvárja, amíg mi kérünk.
    Az imádság "sokba" kerül. (idő, energia)


    Engedelmesség:
    Amikor az igazság felismerésének pillanatához érsz, döntened kell, hogy engedelmeskedsz-e Istennek vagy nem. Csak akkor leszel képes engedelmeskedni, ha hiszel és bízol benne.


    Isten szolgái úgy cselekszenek, ahogy Isten irányítja őket. A szolga nem választhat, hogy engedelmeskedik-e vagy nem. Ha nem választja az engedelmeskedést, akkor LÁZAD.


    Gyakran jelt kérünk, amikor Isten a Hozzá való csatlakozásra hív. A Szentírásban gyakran az a helyzet, hogy az igazoló megerősítés az engedelmesség UTÁN következik.


    engedelmesség=>megtapasztalás=>valódi öröm. Ez meglátszik rajtam! De: Istenre mutassak, ne a magam dicsőségét keressem!

    Miért tűnik lassúnak az, ahogy Isten munkálkodik az életemben?
    Jn 16:12-13 Még sok mindent kellene mondanom, de nem tudjátok még elhordozni...

    Isten olyan tempóban tevékenykedik az életemben, ahogyan én engedem!

    Mi történik, ha engedelmeskedem, de az ajtók mégis zárva maradnak?
    • Visszamenni az Úrhoz, tisztázni, mit mondott.
    • Gyakran nem egy konkrét feladatra szól az elhívás, hanem a Vele való kapcsolatra.
    • Tisztázni, mit mondott Isten, felismerni, mi az, amit már én adtam hozzá!!!
    • Hadd dolgozza ki Ő a részleteket!
    • Megtenni mindazt, amiről tudom, hogy meg kell tennem.
    • Közben figyelni, mit végez Isten bennem és a körülöttem levőkben, hogy felkészítsen arra, amit tenni fog.