Erősödjetek meg Őbenne (teljes és tartalmas élet 2.)

És hogy a kijelentések nagysága miatt el ne bizakodjam, tövis adatott nékem a testembe, a Sátán angyala, hogy gyötörjön engem, hogy felettébb el ne bizakodjam.
Ezért háromszor könyörögtem az Úrnak, hogy távozzék el ez tőlem;
És ezt mondá nékem: Elég néked az én kegyelmem; mert az én erőm erőtlenség által végeztetik el. Nagy örömest dicsekeszem azért az én erőtelenségeimmel, hogy a Krisztus ereje lakozzék én bennem. Annakokáért gyönyörködöm az erőtlenségekben, bántalmazásokban, nyomorúságokban, üldözésekben és szorongattatásokban Krisztusért; mert a mikor erőtelen vagyok, akkor vagyok erős. (2 Korintus 12: 7-10)
Krisztus gyengén tartja Pált azáltal, hogy megtűri a Sátán hatalmát az életében. Azt akarja, hogy egész életünkben az Ő kegyelme kísérjen. Nem akarja, hogy egy ember nagysága elhomályosítsa Isten erejét.
Isten erejének a belépési pontja az életembe nem más, mint az én gyengeségem.
Azt akarja az Úr, hogy legyenek az életünkben olyan dolgok, amik a gyengeségeinket a szemünk előtt tartják.
Szóval a magamban való csalódásaim a jóbarátaim. (Mostanában sok jóbarátom van : ) )

Mindezekkel a küzdelmekkel együtt szeret Isten. Egyben megóv attól a farizeusi lelkülettől, mikor azt gondolom, hogy jobb vagyok, mint az a "vámszedő".


Koldusként menni Istenhez
(ld boldogok a lelki szegények)

Tudatában lenni annak, hogy csak azáltal maradhatunk életben, ha Ő segít rajtunk.
Látszólagos ellentmondás: ha koldus tudsz maradni, akkor tudsz tartalmas életet élni.
Megerősödni = Őt nagynak látni, magamat meg annak, aki vagyok.

Gyakoroljuk, hogy nap mint nap abból élünk, amit az Úr tegnap tett!

Ámen.

(Forrás: Tamás)

No comments: